Filmide autor on MTÜ liige Chris Rosenfeld, kes võtab nende tegemist kui meeldivat harrastust.
Filme hakkasime tegema õppereisidest, aga 2020.aasta talvel tekkis mõte teha filme erinevate
mesinikega kohtumistest.

Mesinduse I lennu vilistlased – Marje Riis, Ülle ja Vahur Talimaa, Mati Haabel, meenutavad, kuidas oli elu ja õpingud Olustveres ning eredamad hetked õpilasena. Olid need kohustuslikud hommikuvõimlemised, pühapäevased tantsuõhtud  või hetked mesindusõppest, kus vajalikud abivahendid tuli ise meisterdada. Elu ühikas oli lõbus ja põnev. Mõnikord tuli tantsuõhtu järgselt välja mõelda erinevaid nippe, kuidas pääseda oma narivoodile. Jah, magamine oli tõesti 6-kesi toas ja narivooditel. Või lõbus seik sellest, kuidas jänest keedeti tütarlastetoa teekannus.  


2020.aasta viimasel kuul käisime külas mesinik Mai Endlal, kes on tuntud kui väga hea
mesilasemade kasvataja. Meenutuseks sellest käigust monteerisime kokku ca pooletunnise
filmiklipi. Sellelt kuuleme, kuidas Mai Venemaal mesindust õppimas käis, oskamata ise vene keelt, aga siiski jõudis edukalt kooli lõpetamiseni. Kuidas kulges tema esimene kogemus mesilasemasid kasvatades ja kuidas ta koolis pidi mesilase aju opereerima. Ja lõpetuseks ka temapoolsed nõuanded mesindusega alustajale. Filmi vaata siit.

2020.aasta viimastel kuudel käisime külas meekvaliteedi brošüüri autoril Anna Aunapil. Temaga vestlesime sellest, miks peab mett analüüsima.

Õppereisidel käia on tore. 2019.aasta sai jäädvustatud reis Horvaatiasse, Dalmaatsia piirkonda. Siis me veel Maaelureiside nimetust ei kasutanud, sest see sai kasutusele võetud aastal 2020.

Paljudel reisidel on mesinikud ja meesõbrad ühinenud koos reisimiseks. Nii oli ka 2018.aastal Horvaatiasse minekul. Filmi vaata siit.

Leedu mesindusfestivalid on legendaarsed. Käime seal alati igal võimalusel. 2018.aastal sai üks sellistest käikudest ka filmile jäädvustatud. Filmi vaata siit.